9.12.2017 se půjde z Mníšku do Liberce

Odjezd autobusem z Prahy-Černého Mostu v 8:00 hodin, příjezd do Mníšku v 9:44. Návrat autobusem z Liberce v 18:40 (odjezd), Praha-Černý Most 20:05. Případné zájemce o jízdenky na autobus a skupinovou jízdenku na vlak (Liberec-Mníšek) prosím, aby se mi ozvali do středečního poledne. 

Čeká nás asi 14 km dlouhá cesta do Liberce. V Liberci by měl být čas podívat se třeba do Oblastní galerie, která sídlí v zrekonstruované budově bývalých městských lázní (aktuálně zde mj. probíhá výstava o uměleckém spolku Metznerbund, pro další výstavy klikněte zde), či Severočeské muzeum.

Na snímku v záhlaví je liberecká Vítězná ulice (dříve Radeckého) kolem roku 1910 (repro z fotohistorie.cz). Městské lázně z roku 1902 jsou velká budova vpravo, obklopuje je zástavba solitérních vil.

Trasa výletu: Mníšek u Liberce ŽST – žlutá TZ – Fojtka-dolní rozc. – zelená TZ – Fojtka-tisy – odbočka k PP Pod Dračí skálou (tis červený, některé stromy až 400 let staré) – Dračí vrch-odb. – odbočka na Dračí vrch (676 m, vyhlídkové místo) – Pod Dračím vrchem – modrá TZ – Pod Javorovým vrchem – žlutá TZ – U Jezdce – odbočka ke zbytkům skalního hrádku Jezdec (strážní hrádek 14.-15.st., sídlo loupežníka Černého Jíry) – Mlynářův kříž – odbočka k Mlynářovu kříži (památka na mlynáře Antonína Jägera, †1864) – Strážní buk – Liberecká výšina (546 m, výletní restaurace s rozhlednou z roku 1901, připomíná středověký hrad, místo se původně nazývalo Hohenhabsburg, při jeho stavbě byl použit stavební materiál a architektonické články ze zbořených historických budov v Norimberku) – Lidové sady-MHD

Trasa na mapy.cz je k dispozici tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..